Google Pay

:: Strona Główna : Oferta : Google Pay

Google Pay

 
 

Google Pay to Aplikacja, która pozwala na szybkie płacenie telefonem z systemem Android. Przechowuje ona bezpiecznie Twoje dane i umożliwia płacenie za pomocą telefonu w sklepach, które wyposażone są w terminale płatnicze, które akceptują płatności zbliżeniowe – tak samo jak kartą, a także w aplikacjach i na stronach internetowych, które wspierają płatności Google Pay.

 

Czy to jest bezpieczne?

Tak. Google Pay dba o bezpieczeństwo użytkowników. Dane karty przechowywane są na bezpiecznym serwerze. Kiedy korzystasz z Google Pay sprzedawca widzi wirtualny numer konta przypisany do Twojej karty, której dane cały czas są bezpieczne.

Przed rozpoczęciem korzystania z Google Pay konieczne jest, aby ustawić w telefonie ekran blokady urządzenia. Kiedy tego nie będzie, aplikacja usunie automatycznie z telefonu numer konta wirtualnego.

 

Czym jest Google Pay?

Google Pay umożliwia:

  • Płacenie telefonem w sklepach stacjonarnych (zobacz obsługiwane kraje i urządzenia).
  • Kupowanie produktów w aplikacjach i na stronach internetowych (zobacz obsługiwane kraje).
  • Kupowanie usług i produktów Google.
  • Przesyłanie pieniądzy rodzinie i znajomym (tylko w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii).

Jeśli płacisz za pomocą Google Pay w swoich ulubionych sklepach, możesz też korzystać z kart podarunkowych, kart lojalnościowych, biletów i kuponów.


Co jeśli zgubiłem telefon lub ktoś mi go ukradł?

Gdy Twój telefon jest odblokowany, ktoś może użyć go do robienia zakupów w sklepach. Jeśli nie możesz znaleźć telefonu lub został on skradziony, możesz go zlokalizować, zablokować lub usunąć z niego dane, korzystając z usługi Znajdź moje urządzenie.

Jeżeli zablokujesz urządzenie, korzystanie z Google Pay nie będzie możliwe. Jeśli nie można nawiązać kontaktu z urządzeniem, dane karty mogą zostać usunięte, aby nikt nie miał do nich dostępu. Gdy znajdziesz swoje urządzenie, odblokuj je i dodaj jeszcze raz dane karty lub kart, aby korzystać z Google Pay.

Pamiętaj, aby udostępnić funkcje lokalizacyjne na swoim urządzeniu, dzięki temu będziesz mógł sprawdzić położenie swojego urządzenia i w razie potrzeby zdalnie zablokować do niego dostęp. Google Pay nie przechowuje danych kart na telefonie, dlatego osoba, która go znajdzie lub ukradnie, nie będzie miała do nich dostępu, nawet jeśli telefon będzie odblokowany.


Czy korzystanie z Google Pay jest bezpieczne?

Tak, dane Twojej karty są szyfrowane i przechowywane na bezpiecznych serwerach. Każda karta płatnicza skonfigurowana przez Ciebie do płatności w sklepach otrzymuje numer konta wirtualnego (VAN), który sprzedawca widzi podczas zakupów. Dane Twojej karty nie są udostępniane sprzedawcom, gdy dokonujesz płatności w sklepie.


Kiedy dane mojej karty zostaną powiązane z kontem Google?

Dane Twojej karty zostaną powiązane z kontem Google, gdy:

  • kupisz produkt lub usługę Google (np. aplikację czy film w Google Play),
  • dodasz karty bezpośrednio w aplikacji Google Pay lub przeglądarce Chrome.

Więcej informacji na temat danych Twoich kart zapisanych w Google znajdziesz na pay.google.com

 

JAK KORZYSTAĆ Z GOOGLE PAY?

 

 

Bankomaty i placówki

dowiedz się wiecej

Zastrzeżenie kart

dowiedz się wiecej

Realizacje przelewów

dowiedz się wiecej

Kartosfera

dowiedz się wiecej

2017 Copyright BS Piwniczna Zdrój. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja: iPolska.com.pl