E-składka

:: Strona Główna : Oferta : E-składka

E-składka

 
 

E-SKŁADKA ZUS!

Obecnie wysyłanie przelewów do ZUS jest czasochłonne i wymaga podania wielu danych, takich jak numer konta bankowego, dane identyfikacyjne (REGON, PESEL, NIP), okres rozliczeniowy, numer decyzji/umowy/tytułu wykonawczego. Od 1 stycznia 2018 roku konieczne będzie uzupełnienie jedynie numeru konta bankowego – osobistego rachunku składkowego.
Każda wpłata podzielona zostanie proporcjonalnie na wszystkie ubezpieczenia i fundusze. ZUS robi to na podstawie składek z ostatniej deklaracji, jaką klient dostarcza, lub ZUS sam tworzy, jeżeli płatnik jest zwolniony z obowiązku jej przekazywania. Podzielona wpłata zostaje rozliczona na najstarsze zadłużenie na danym ubezpieczeniu albo funduszu.

Informacje na temat numerów osobistych rachunków bankowych płatników ZUS są wysyłane do przedsiębiorców od 1 października 2017 roku. Ważne jest zatem, aby odebrane listy zatrzymać, ponieważ wówczas, gdy płatnik nie będzie znał numeru swojego konta nie będzie mógł opłacić składek w 2018 roku. Dotychczasowe rachunki do wpłat zostaną zamknięte 31 grudnia 2017 roku.

W przypadku zagubienia nowego osobistego numeru konta, lub wówczas, gdy płatnik nie otrzyma na jego temat informacji od ZUS (należy dopilnować, że w ZUS podany jest aktualny adres firmy) może zgłosić się do każdej placówki ZUS lub zadzwonić do Centrum Obsługi Telefonicznej pod numer 22 560 16 00.

Więcej informacji na: http://www.zus.pl/eskladka

 

Bankomaty i placówki

dowiedz się wiecej

Zastrzeżenie kart

dowiedz się wiecej

Realizacje przelewów

dowiedz się wiecej

Kartosfera

dowiedz się wiecej

2017 Copyright BS Piwniczna Zdrój. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja: iPolska.com.pl